banner352

banner347
19 Şubat 2019 Salı

Saadet Partisi, Büyükşehir Adayını açıkladı!
banner349

Bulut: Ne Söz Verdiysek Yerine Getirdik

Yerel Yönetimler Danışma Meclisi’nde konuşan Başkan Bulut, “Halkımıza vaat ettiğimiz her sözümüzün arkasındayız. Geride kalan 4 yıllık süreçte projelerin yüzde 97’sini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi

10 Şubat 2018 Cumartesi 15:14
Bulut: Ne Söz Verdiysek Yerine Getirdik
AK Parti ailesi bir araya geldi
AK Parti Derince İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Danışma Meclisi, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Yoğun katılımın sağlandığı programa AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Zekeriya Özak, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin, Belediye Başkan Yardımcıları Nurettin Işık ve Ayşe Mamat, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz, il yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, teşkilat yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.
 
Açılış konuşmasını İbrahim Şirin yaptı
Divan heyetinin oluşmasının ardından başlayan programda açılış konuşmasını AK Parti Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin yaptı. Derince İlçe Teşkilatı olarak seçim sürecini geride bıraktıklarını belirten Şirin, “Gerek ana kademe gerekse kadın ve gençlik kolları seçimlerini tamamlayarak 2019 öncesi yeniden güç tazeledik. İl kongresinin de tamamlanmasıyla birlikte artık Kocaeli olarak 2019 seçimlerine tam anlamıyla hazır olacağız. 25 Şubat’ta yapılacak olan il kongresinin şimdiden başkanımıza ve kentimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Biz Derince teşkilatı olarak o gün de her zamanki enerjimizle genel kurulda olacağız. Bugün burada Derince Belediye Başkanımız Ali Haydar Bulut’un hayata geçirdiği projeleri hep birlikte değerlendirme imkanı bulacağız. Hepimizin ortak amacı Derince’ye hizmet etmek” dedi.
 
Şeker: 2019 seçimleri büyük önem taşıyor
İlçe Başkanı Şirin’in ardından kürsüye çıkan AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker de önemli mesajlar verdi. AK Parti belediyelerinin gerek Kocaeli gerekse ülke genelinde çok başarılı çalışmalara imza attıklarını belirten Şeker, “AK Parti olarak en büyük misyonumuz vatandaşımıza hizmet etmek. Bugün de burada Danışma Meclisi’nde teşkilatımız ile bir araya gelerek hem geride kalan 4 yılı değerlendiriyoruz hem de halkımıza daha iyi nasıl hizmet edebiliriz bunun istişaresini yapma imkanı buluyoruz. Bugüne dek çok güzel eserler üretildi. Bundan sonra da hep birlikte belediye başkanımız, teşkilatımız el ele vererek çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. 2023 ve 2071 hedefiyle çıktığımız bu yolda 2019 yılında düzenlenecek seçimler bizim için büyük önem taşıyor” dedi.
 
35 projemizi Derince’mize kazandırdık
Yerel Yönetimler Danışma Meclisi programında geride kalan 4 yıllık süreçle ilgili bir sunum yapan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, hizmetlerle ilgili detaylı bilgiler verdi. Derincelilere verdikleri sözleri tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Bulut “Büyükşehir Belediyemiz ve merkezi hükümetimiz ile birlikte yapımını gerçekleştirdiğimiz eserlerin kentimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. ‘Halkımıza ne söz verdiysek yerine getirdik’ diyen Başkan Bulut, “Seçim beyannamemizde belirttiğimiz 21 projemiz vardı. Çok şükür bugün görüyoruz ki bu 21 projenin 7’sini tamamladık 13 tanesinde ise çalışmalar devam ediyor. Bunların haricinde seçim beyannamemizde belirtmediğimiz yani vaatlerimiz dışındaki artı projelerimizi de hizmete sunduk. 15 artı proje ile birlikte toplamda 35 projemizi Derince’mize kazandırdık. Böylece geride kalan 4 yıllık süreçte projelerin yüzde 97’sini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
 
1071 Kişilik Kongre Merkezi ve Kapalı Pazar
Projelerle ilgili detaylı bilgiler veren Başkan Bulut, “Seçim beyannamemizde yer aldığı üzere 1071 kişi kapasiteli Kongre Merkezi’mizin temelini attık ve çalışmalarına başladık. Haziran ayında kaba inşaatı tamamlanacak olan 1071 Anadolu Kültür Sanat ve Kongre Merkezi ile ilçemiz çok önemli bir komplekse kavuşmuş olacak. 400 araç kapasiteli otoparkın da bulunacağı komplekste, kütüphane ve kurs merkezleri de yer alacak. Yine Kapalı Pazar konusundaki taahhüdümüzü de Yenikent Mahallesi’nde yerine getiriyoruz. Burada inşa çalışmaları başlayan ve önümüzdeki günlerde temelini atacağımız projemiz üç kattan oluşacak. Çok amaçlı ve çağın gereklerine uygun olarak dizayn edeceğimiz bu projemiz pazar hizmetinin verileceği günün haricindeki diğer 6 gün, otopark olarak kullanıma sunulacak” dedi.
 
Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonları
Hizmete sundukları her projeyi Derincelilerin mutluluğu için inşa ettiklerini belirten Başkan Bulut, “Özellikle spora hizmet noktasında önemli çalışmalar yaptık. Yavuz Sultan Mahallesi’nde hizmet veren Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’muz bunun en güzel örneği. 25 metre uzunluğunda, 7 kulvarlı olarak inşa ettiğimiz havuzumuz Derincelilerden büyük ilgi görüyor. Şehidimiz Jandarma Er Emre Kaan Arlı’nın adını taşıyan Sporcu Fabrikası’nda da bireysel branşlardan, salon sporlarına kadar birçok farklı alanda çalışmalar yapılıyor” dedi. İlçede spora yönelik çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Bulut, Fatih Mahallesi’ndeki Gençlik Merkezi’nde inşa çalışmalarının yeniden başladığını ve bu bölgede yer alan Derince Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne de son derece modern bir Kapalı Spor Salonu yapıldığını belirtti.
 
Altyapı çalışmaları, viyadükler ve kentsel dönüşüm
İlçenin her noktasında ayrı bir çalışma yapıldığını belirten Başkan Bulut, “Şu anda Derince’mizde yaklaşık 200 milyon TL tutarında bir alt ve üstyapı düzenlemesi yapıyoruz. Bunun yanında Derince’mizi İzmit ve Körfez ilçeleri ile kuzeyden direkt olarak birbirine bağlayan 20 metrelik alternatif yol ve viyadükler projesi tamamlanarak kullanıma açıldı. Otoban bağlantı yolu için kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Kentsel dönüşümle ilgili Araptepe’ye depreme dayanıklı, otoparklı, sosyal ve yeşil alanlara sahip, modern ve estetik binalar kazandıracağız. İbni Sina Mahalle Konağı projemizde temel atma törenini daha önce yapmıştık. Buradaki yeni sosyal yaşam merkezini de en kısa zamanda tamamlayarak mahalle halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Köy bağlantı yollarımız, yaya üst geçitlerimizi yaptık. Bunların hepsi halkımızın daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için” dedi. Başkan Bulut, İshakçılar’da yer alan Tarihi Beş Divanlı Rıza Bey Konağı'nın yenilenmesi için ihale sürecinin de tamamlandığını söyledi.
 
Yelken Kafe ve Hoca Ahmet Yesevi Camii
Seçim beyannamesinde yer almamasına rağmen Derince’ye kazandırdıkları projelerle ilgili de bilgi veren Başkan Bulut, “Harikalar Sahili ile bütünlük oluşturacak şekilde sahil etabına inşa ettiğimiz Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu’nu önümüzdeki günlerde hizmete açacağız. Bir prestij projesi olarak inşa ettiğimiz Yelken Kafe’nin şimdiden Körfez’in en gözde projeleri arasındaki yerini aldığını söyleyebilirim. Bununla beraber halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda projelerimizi belirliyoruz demiştim. Yenikent Mahallesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yanındaki alana inşa ettiğimiz Hoca Ahmet Yesevi Camii’nde çalışmalarımız sürüyor. Bölge sakinlerinin ibadet ihtiyaçlarına cevap verecek olan cami, burada çok önemli bir ihtiyacı karşılayacak” dedi.
 
İshakçılar’a 3 Önemli Eser Kazandırıldı
Derince’nin 7 yeni mahallesi Çavuşlu, Geredeli, Karagöllü, Kaşıkçı, Tahtalı, Terziler ve Toylar’ın merkezi olan İshakçılar’a bu dönem üç önemli eser kazandırdıklarını belirten Başkan Bulut, “Yaptığımız yatırımlarla İshakçılar adeta sporun merkezi haline geldi. Bölgeye ilk olarak 25 x 42 metre ebatında halı sahanın yer aldığı Spor Kompleksi inşa ettik. Sonrasında Türkiye’ye örnek nitelikte olan Er Meydanı projemizi tamamladık. Önümüzdeki sene güreşlere ev sahipliği yapacak olan Er Meydanı ile artık Derince, ata sporunda markalaşacak” dedi. Başkan Bulut, İshakçılar’a yönelik hizmetlerin bunlarla sınırlı kalmadığını bölgeye ayrıca 300 kişi kapasiteli düğün salonunun yer aldığı Kültür Merkezi, kazandırdıklarını ifade etti.
 
Çenesuyu’na 25 Milyonluk Yatırım
Dumlupınar Mahallesi’nde devam eden düzenlemeler ile ilgili de bilgi veren Başkan Bulut, “Harikalar Sahili projesinin ardından sahilin doğu kısmını da çok önemli bir yaşam alanı haline getiriyoruz. Dumlupınar Mahallesi’ndeki spor ve rekreasyon alanı projesi bisiklet ve yürüyüş parkurları ile spor yapmak isteyenlerin tercih edeceği noktalar arasında yerini alacak” dedi. Çenesuyu’na yaptıkları yatırıma da vurgu yapan Başkan Bulut “25 milyon tutarındaki yatırımlarımızla hem fabrika alanını büyüttük hem de yeni makine alımları gerçekleştirdik. Çenesuyu Derince’mizin en önemli markası olarak büyümeye devam edecek” dedi. Başkan Bulut’un aktardığı projelerin sunumunun ardından divan heyeti tarafından, teşkilat mensuplarının sorularının yanıtlanmasıyla Yerel Yönetimler Danışma Meclisi programı sona erdi. 

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Hamza Yildiz 1 yıl önce yorumlandı

   baskan dogru soylemiyor. dumlupinar ve deniz mahhelsinin kentsel donusum projesinden hic bahsetmiyor. ne olucak bu durum?

  e-gazete
  • DERİNCE EKSPRES | Derince ve Körfez'in Sesi - 20 Şubat 2019 Manşeti
  ARŞİV