banner352

banner347
19 Şubat 2019 Salı

Saadet Partisi, Büyükşehir Adayını açıkladı!
banner349

KOCAELİ HASTANESİ ÇALIŞANLARININ EYLEMİ ÖNEMLİDİR.

Kocaeli Devlet Hastanesi önünde çalışanlar tarafından yapıldığı iddiası ile “hastaneme dokunma”, “Hastaneme Saldırma“ adı altında yapılan basın açıklamasında iddia edilen konuların delilleri ile birlikte açıklığa kavuşmasının zorunluluk olduğu hakkında Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Zekai Dumlupınar ile birlikte sendika binasında basın açıklaması yaptı.

31 Ocak 2018 Çarşamba 17:37
     KOCAELİ HASTANESİ ÇALIŞANLARININ EYLEMİ ÖNEMLİDİR.
Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Devlet Hastanesi çalışanları hastane ile ilgili yapılan haberlere tepki gösterip bir eylem gerçekleştirmişlerdi.
Hastaneme dokunma adıyla yapılan bu eylem çalışanların kurumlarına sahip çıkması adına önemli ve sevindiricidir. Çalışanlar kendi haklarını savunacakları gibi kurumlarına da zarar gelmesini asla istemeyeceklerdir.
Türkiye Sevdamız, Ekmek İçin Kavgamız düsturuyla çeyrek asırı geride bırakan bir sendika olarak bizlerde asla ne kurumların ne de çalışanların zarar görmesini istemeyiz.
Çünkü kurumlar milletin ve devletindir. Yöneticilerin tapulu mülkü değildir. Bu konuda çalışanlarla aynı noktada buluştuğumuzu özellikle ifade etmek isteriz.
Fakat çalışanların açıklamasında kurumla ilgili yıpratma haberlerinin sendikalar tarafından gazetelere verildiği gibi imalı cümleler sarf edilmesi de yanlıştır.
 Hastane çalışanları tarafından hazırlanmış ortak bir basın açıklaması gibi kamuoyuna açıklamalarda bulunan ve Hipokrat yemininden bahseden Doktor bu konuda bildiklerini, delilleri ve ispatları varsa bunu açıkça dile getirmelidir. Devletin bir kurumuna bir iftira atılıyorsa çıkıp bunu şunlar yaptı, bu da bunun ispatıdır demelidir.
Yoksa kınadıkları şeyi yapmış olurlar bu da çok kötüdür. Ciddi bir suçtur.  
Çalışanlar adına açıklama yapan değerli Doktor açıklamalarında sendikal rekabete vurgu yapmış. Sendikal rekabet keşke ülkemizde adil bir şekilde olsaydı da bizde bugün bu tür rekabetleri konuşuyor olabilseydik. İdarenin güdümünde, siyasetçinin emrinde makam ve mevki için varını yoğunu ortaya koyanların çalışmalarını sendikal mücadele olarak adlandıramayacağız.
 Aksi takdirde gerçek sendikal mücadeleye ve çalışanın hak ve hukuku için yapılan emek mücadelesine büyük haksızlık olur. Bu anlamda idarenin kuklası olan ve onların talimatlarına göre ortalıkta gezenleri de çalışanlar dikkate almasınlar.
Kısacası çalışan arkadaşlarımızın kurumları için alana çıkmaları bizi çok sevindirmiştir. Kendi hakları için ileride yapacağımız eylemlere de katılacakları konusunda hiçbir tereddüdümüzün olmayacağı kesindir. Çalışanlarda bizim gibi hem devletin kurumuna hem de kendi hak ve hukuklarına her daim sahip çıkacaklardır.
Biz Türk Sağlık - Sen olarak Kocaeli Devlet Hastanesi çalışanlarının yaptıkları bu eylemi yerinde buluyor, daha net bilgilerle kamuoyunu aydınlatırlarsa veya idarenin elinde bu yönde bilgiler var ise bunu da kamuoyu ile paylaşırlar ise daha çok memnun olacağımız ifade etmek istiyoruz.
            Kocaeli Devlet Hastanesi çalışanları adına basın açıklaması yaptığını iddia eden Doktor Hipokrat yemininden dem vurmakta, bu yeminin kutsiyetini kendisine hatırlatıyoruz. Sendika ismi vermeden sendikalara çamur ve iftira atarak bu iş den kurtulamaz. Sendikaları töhmet altında bırakamaz. Bahsettiği sendika hangi sendika ise cık ismini açıkla, elinde bilgi ve belge varsa savcılığa suç duyurusunda bulun.
          Güç dengesine göre hareket eden köhnemiş zihniyetlerin elleri bağlı, fikirleri kiralıktır. Bize düşen de bu mihrakları deşifre etmek, ipin ucundaki KUKLAnın foyasını ortaya çıkarmaktır. Bağımsız ve özgür olmayan bireylerin toplumu yönetmesi ve yönlendirmesi ile ortaya çıkacak dejenerasyona hep birlikte dur demeliyiz.
            Çalışanlar adına açıklama yaptığını İddia eden Doktora Hipokrat yeminini kendisine tekrar hatırlatıyoruz.
              Açıklamanda hangi sendikadan bahsediyorsan sendikanın ismini ver, çalışanın mutluluğu, huzuru ve çalışanın sofrasındaki bir ekmeği iki ekmek yapmak için, emek için mücadele eden çalışanların sahibi olduğu sendikalara iftira atarak bu iş den kolayca yakanı sıyıramazsın.
               Hastane çalışanları, Kamuoyu, sendikalar gerçekleri açıklamanı sabırla bekliyor. 
                                                                                                                      Ömer Çeker
                                                                                                             Şube Başkanı 
 
        
                                                                        BASIN BÜROSU:  
                                                          TÜRK SAĞLIK SEN KOCAELİ ŞUBE     
  

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  e-gazete
  • DERİNCE EKSPRES | Derince ve Körfez'in Sesi - 20 Şubat 2019 Manşeti
  ARŞİV