banner372
24 Ocak 2021 Pazar

Başkan Aygün, Bld. Derincespor Yönetimi ile Buluştu

DERİNCE HALKI ÇOK PERİŞANLIK ÇEKECEK! AMA HABERİ YOK

Gazetemizde bir gelenektir. Her bayram şöyle keyifle okunacak bir ropörtaj yayınlamak. Bir kaç bayram konsept değiştirelim dedik. Okur tepkileriyle karşılaştık.Bu bayram konuğumuz CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'dı.

22 Eylül 2015 Salı 10:52
DERİNCE HALKI ÇOK PERİŞANLIK ÇEKECEK! AMA HABERİ YOK
Gazetemizde bir gelenektir. Her bayram şöyle keyifle okunacak bir ropörtaj yayınlamak. Bir kaç bayram konsept değiştirelim dedik. Okur tepkileriyle karşılaştık.
Önce kısa bir özgeçmişi ile Haydar Akar Beyi tanıyalım; , 21 Aralık 1963'te İzmit'te doğdu. Matematikçi, Sistem Analisti; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünü bitirdi.  Türk Pirelli Lastikleri AŞ'de görev başladı ve 23 yıl burada görev yaptı. Bilgisayar Sistemleri Yöneticiliği görevini yürüttü. İyi düzeyde İngilizce bilen Akar, evli ve 2 çocuk babası.
Son derece idealist bir yapısı var. Sorun analiz etmede üzerine yok. Başlangıçta biraz soğuk bir yapısı varmış gibi gelse de, sempatik, hoş sohbet biri.  Başarı odaklı bir yapısı var, nüktedan da denilebilir. Kocaelinin problemleriniden bahsederken, göz bebekleri büyüyor. Samimiyetini görmemek imkansızdı doğrusu.
“İnsanlar vekillerine ulaşmalı, sen seni seçenlerle, arana mesafe koyamazsın, sen sorunları varken insanların sırtını dönemezsin, ilgilenmek zorundasın. Kocaeli yi takip edeceksin, herşeyi bilecek. Elinden geleni yapacaksın. “ söylemiştim idealist bir yapısı var diye.
Farklı bir his veriyor insana; böyle ağabey gibi de, ama baba gibi de bir tarafı var ... Hemen kızarmış gibi de dursa da gözleri, vatandaşın bir hali için gelen telefonla, duygu yüklü gözleri aynı.  HERŞEYDEN ÖNCE SAMİMİ:)
Bence keyifli bir ropörtaj oldu;
Haydar Bey Liste değişmedi.Bunu neye yoruyorsunuz?
Türkiye 7 Haziran seçimlerinden yeni çıkmış daha aradan 2 ay bile geçmeden yeniden seçim kararı alındı. Daha Milletvekili adaylarımızın bazıları;  bu 86 vekil olarak biliyorum hiçbir Genel kurul çalışmasına katılmadılar.
Mecliste nasıl bir yasa yapılır,komisyonlarda nasıl karar alınır  görmediler.Yeni yasama yılı 1 Ekim’de açılacak ama şimdi biz seçime gidiyoruz.
CHP Türkiye genelinde bir çok ilde ön seçim yaparak adaylarını belirledi.Şimdi 1 Kasım seçimleri ile ilgili Genel Başkanımızın %99.9 oranında listeler değişmeyecek sözü yerine getirildi.Kocaeli içinde böyle oldu.Bizde listeler büyük oranda değişmedi ve şimdi 1 Kasım seçimleri için çalışmaya başlayacağız.
CHP Kocaeli’de son dönemlerde hep 3 vekil çıkarıyor.Bu dönem 4 ve 5 vekil çıkarabilmesi için ne yapmalı?
Aslında bizim sorunumuz Kocaeli’de iyi listeler çıkarsak ta, Örgütler çok çalışsa  buna inansa da oyumuzun Türkiye Ortalaması üstünde olması lazım.
Kocaeli’de son dönemlerde hep Türkiye ortalamasının altında kalıyoruz.AK parti ise bunun tersine Türkiye ortalaması üstünde oy alıyordu.Ama bu  dönem bu sona erdi. CHP Kocaeli’de Türkiye ortalamasının çok yakınında oy alarak yükselişini sürdürdü.Bu seçimde göreceksiniz
CHP Türkiye’de bir çok anketlerde %28 aralığında gösteriliyor bunu %30 ile aşacak bizde Kocaeli’de %30 bandında bir oy alarak 5 vekil çıkartacağız.
Diğer siyasi partilerin listelerini nasıl buluyorsunuz?
Kocaeli Milletvekillerine halk ulaşmalı.
Ben buna  liste sıralaması değil halkın vekili olarak Meclise giden isimler halkın sorunları olduğunda  onların yanlarında olmalı.Beni diğer vekil arkadaşlarımızı halk yanlarında görüyor.Milliyetçi Partinin vekili arkadaşlarımız fazla  halk içinde değiller.İktidar Partisinin vekil arkadaşları halk sorun olduğunda yanlarında göremiyorlar.
Kocaeli’nin 1.sınıf vekillik görevini yapanlar sadece belirlenen yerlere gidiyorlar.Listelerini görüyorsunuz Karadenizliler ağırlıkta.Örneğin Gebze gibi önemli bir bölgeyi yok saydılar.Daha önce  bir yerde bir arkadaşımız söyledi İktidar partisini 6.sıradaki adayı Sami Çakır,daha önce 8.sıradaydı parti o dönem 7 vekil çıkardı.Sonra kendisini 7.sıraya koydular parti geçen seçimde 6 vekil çıkardılar.Bu dönem ismi 6.sıraya koydular galiba bu dönem 5 vekil çıkaracaklar dedi.
Kocaeli’nin sorunlarına  sahip çıkabiliyor musunuz?
Kocaeli’de  bir çok sorun var fakat çözüm noktasında tek ses çıkmıyor.Kocaeli bütçeye en fazla katkı koyan Büyük şehir ama sorunların çözümü aynı oranda  gerçekleşmiyor.
Taş ocakları sorunu devam ediyor.Halıderede yapılan Taş ocağı halka büyük sorun aratıyor.
Kocaeli’de diğer Taç ocaklarının ruhsatlarını iptal ediyoruz denmesine  rağmen Halıdere de bu firmaya göz yumdular şimdi ruhsatı 20 Eylül son dediler bakalım yapabilecekler mi.
Bakın Sungurlu barajı yapılıyor ama Kocaeli’de su ile ilgili pek çok beklenti var örneğin  Derince’de İshakçılarda Gölet isteği var fakat İSKi’den izin almanınız gerekiyor.Bu baraj için Kocaeli İSKİ’nin isteklerine ve oluruna teslim edilmiş durumda.
NERDE iktidar Partisinin vekilleri?
Fakat kentin Milletvekilleri böyle sorunlarda ortalarda gözükmüyor.
Hızlı Tren meslesi, var örneğin bu tren yolu için Maşukiyede ilk başlarda Taş ocağına karşı çıktık,o dönem AkPartili Sibel Gönülde  karşı çıktı sonra Büyükşehir beleidye Başkanı  İbrahim Karaosmanoğlu dahil herkes kendisini  eleştirdi zaten geçen dönemde vekil yapılmadı.
O  dönem bizler Maşukiyede,Suadiyede taş ocağı açılmasına karşı çıktık ve bunun açılmamasını sağladık.
Bakın günde 30 bin kişinin kullandığı banliyo trenleri vardı. 4 yıldırı çalışmıyor halk mağdur oldu ama vekillerden ses yok.Halkın seyehat edinme özgürlüğü karayollarında otobüsçülerin kaderine terk edildi.
Varmı  bu konuda bir ses veren iktidar partisi milletvekili yok.Halkımızı bu olanları mutlaka görüyordur.
 
BİR HAVAALANI KAÇ KERE AÇILABİLİR?
Derince halk çok perişanlık ÇEKECEK ama Haberi yok...
Bakın Derince’de Liman Özelleştirildi şimdi Limanı alan firma denizi Gölcük istikametine 450 bin m2 dolgu alanı ile dolduracak.Derince halkı evinde oturacak denizi görmek yerine konteynırları görecek.
Bu dolgu için düşünsenize  350 bin  kamyon dolgu alanı için ilçeye girip çıkacak. Ama halkın hiç bilgisi yok ve seside çıkmıyor.Bu konularda halkı vekiller bilgilendirir varmı bilgilendiren bir vekil muhalefet partisi olmasa  halk hiç bilgi sahib olmuyor.
Bakın Cengiz Topel sorunu var bu şehirde Bakan Fikri Işık ikide bir gidip seçim zamanları bu havaalanını açıyor. Bir havaalanı kaç kere açılabilir? Sadece Trabzona uçan bu havalanını nasıl işletiriz desler biz onlara anlatırız ama onlar halkı uyutuyor.Buradan söz veriyorum Bakan Işık bu havaalanını bir daha açsın bende açılışa gideceğim.
PARALARI YOK AMA ÇÖZÜM : KENTİ BORÇLANDIRMAK
Bu kentin sosyal alanlarını bitirdiler
Bakın Körfez sahillerinde 43 adet Liman var 112 m2 bu körfez sahilleri Antalya’da olsa  turizme katkı  verir  fakat Kocaeli’de Büyükşehir Belediyesi,Milletvekilleri ve Bakan Fikri Işık  halkı  aldatıyorlar.
Bu şehrin sosyal alanlarını bitirdiler.Bakın Seka park’ta sadece bir kişinin hayat çizgisine doğru hizmet verecek işletmeler yapıldı ama diğer insanlar unutuldu.Şimdi Tramvay  yanlış güzergahta yapılmaya çalışılıyor.Her yerde tramvay güzergahı minibüs güzergahında olur ama bizde tam tersi.Amaç sosyal alanları bitirmek.Paraları yok ama şimdi kenti borçlandıracaklar.
Bakın Kocaeli Bayburt ili kadar büyüyor,ama yerel yönetim 10 yılda kente yakışacak kalkınmayı ve büyümeyi sağlayacak bir iş yapamadı.
Bu şehrin barajını,Çöpünü,Doğalgazını hep CHP belediyeleri yaptı onlar ise göz boyamakla meşgüller.Körfez İlçede bakın Gaz şirketleri ile dolu resmen halkı bomba ile yaşar hale getirdiler.
 
 
 
Bu bayram vesilesi ile insanların tüm dostane duygularla kucaklaşmasını istiyoruz.
Yurtta sulh cihanda sulh
Bakın Önümüz Kurban bayramı dostlukları,sevgileri yanımıza alalım kucaklaşalım.Barışın olduğu savaşın olmadığı bir dönem istiyoruz.Son yıllarda ırklar ve mezhepler üzerine iç siyasete malzeme  yapıldı.İnsanlar kutuplaştırıldı.
Bu bayram vesilesi ile insanların tüm dostane duygularla kucaklaşmasını istiyoruz.Ülkemiz çevresinde ve içinde yaşanan bu kadar savaş ortamının bir ance son bulması ve Ulu Önderin Yurtta Sulh,Cihanda sulh sözü ile tüm halkımızn Kurban bayramını en içten duygularımla kutluyor herkese bayram tadında bir hayat diliyorum.
BİTİRİRKEN;
Çocuklarımıza yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diliyorum. Öğretmenlerimize çok büyük iş düşüyor bu ülkede; sorgulayan, soru sorabilen, farklı bakabilen, aydın, idealist, karakterli bir nesil yetiştirmelerini istiyoruz... Emeklerine ve yüreklerine sağlık.
 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  e-gazete
  • DERİNCE EKSPRES | Derince ve Körfez'in Sesi - 22 Ocak 2021 Manşeti
  ARŞİV
  Derince Nöbetçi Eczaneleri