banner372
24 Ocak 2021 Pazar

Başkan Aygün, Bld. Derincespor Yönetimi ile Buluştu

Aygün:Bir gemide iki kaptan olmaz

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ayrıntılarını ve nedenlerini gazetemize anlattı.Aygün,Halk tarafından Cumhurbaşkanı seçilmeye başlamasıyla sistem tıkandı.Bir gemide iki kaptan olmayacağı için Bu yüzden iki başlı bir sistemi ortadan kaldırıp idareyi Cumhurbaşkanına veriyoruz.”dedi

27 Mart 2017 Pazartesi 17:22
 Aygün:Bir gemide iki kaptan olmaz

367 Garabeti öylece duruyor

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatmadan önce bu sisteme neden geçilme kararı alındı.Durup dururken neden böyle bir sisteme geçmeye gerek duyuldu önce bunu anlatmamız gerekiyor dedi.

2007 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşanan süreci anlatan Aygün, “11. Cumhurbaşkanını seçeceğimiz zaman birileri çıktı Meclis’in toplanması için yeterli olan milletvekili sayısı 184 değil 367’dir dedi. Bizim o zaman 363 sandalyemiz vardı. Bugün hayır diyenler bize o gün 4 sandalye ile destek verseydi cumhurbaşkanını seçecektik ama destek vermediler. Neden destek vermediler çünkü o gün 11. Cumhurbaşkanının eşi başörtülü olduğu için.

Halkın Cumhurbaşkanını seçmesini sağladılar

“Mecliste bize 367 oyu dayatıp, Cumhurbaşkanı seçimine karşı çıkanlar, halkın Cumhurbaşkanı seçmesinin önünü açtılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı oldu. Cumhurbaşkanımız seçildiği günden bu yana, yetkilerini sonuna kadar kullanan biri olarak halkın karşısına çıktı. Cumhurbaşkanı olarak Milli iradenin Halk olduğunu hatırlatan tek liderdir. Cumhurbaşkanını Halk seçtiğine göre; Parlamenter sistemle yönetilen bir ülkede göreve  devam eden Cumhurbaşkanı yerinde oturan, hiçbir şey yapmayan biri olursa halk neden oy versin? Bu yüzden iki başlı bir sistemi ortadan kaldırıp idareyi Cumhurbaşkanına veriyoruz.”16 Nisan’da yapılacak referandum ile birlikte ülkemiz çok daha istikrarlı bir sürece girecek” dedi

 Bu sistem koalisyonları ortadan kaldırıyor

AKP Milletvekili Zeki Aygün : “Türkiye’yi kurtlar sofrasında yem etmemek için bu yönetim sistemini doğru seçmemiz lazım. Bu ülkenin sahibi millettir. Mevcut sistem bize zarar veriyor ve değiştirilmesi gerekiyor. Yeni sistem koalisyonları ortadan kaldırıyor. Halkımız bugün hayır diyenleri oy verip iktidar yapmadı. Halkın kendilerine yetki vereceğini bilseler, takla ata ata evet derler. Ülkemiz hep tek partili hükümetler dönemlerinde kalkınmış. Koalisyonlar dönemleri hep kayıp yıllar olmuş. Aygün referandum ile ilgili olarak” bir gemide iki kaptan olur mu? Böyle bir sistem olmaz. Tek yetkili olması lazım. Bu sistemi düzeltmek için yapılan bir düzenlemedir. Çift başlı sistem tek başlı sisteme geçiliyor. 60 senedir halktan yetki alamayarak iktidar alamayanların ayak diretmeleri var. Bizim halkımız yine onlara inanmayıp liderine inanacak, sandıkta kendisi ve ülkesi için en doğru kararı verecektir” dedi.

 Avrupa’nın tutumunu görüyoruz

Aygün, “Bugün medeni dediğimiz ülkelere bakıyoruz, gerçekten insan haklarını, demokrasiyi savunuyorlar mı? Bunu görmek için icraatlarına bakmamız lazım. Bakıyoruz 600 bin Müslüman Suriye’de ölüyor. Irak’ta son on yılda 2, 3 milyon insan öldü. O zenginliğin üzerinde yaşıyorlar ama ne yazık ki kanları akıyor. 2 yıl önce 14 tane Fransız öldüğü zaman dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Onlara insan hakları var da Suriye’de, Irak’ta ölenlere yok mu? Zengin ülkeye gitmek, karınlarını doyurmak isteyenler Ege’de Akdeniz’de boğuluyor. Bunlara insan hakları yok ama bir balina için Avrupa ayağa kalkıyor. Bir canlıyı kurtarmak güzel bir davranış ama insana neden bu ilgi gösterilmiyor. Demek ki dünyada adaletli bir insan hakları yok” dedi.

 Avrupa büyümemizi istemiyor

“Osmanlıyı yıkan Avrupa Devletleri, bu gün Türkiye Cumhuriyetinin gelişmesini, büyümesini arzu etmediklerinden, ülkemiz üzerinde oyunlar oynuyorlar. Ataları Osmanlıyı yıktı, torunları Türkiye’yi sömürmeye devam etmek istiyor.Bu gün Cumhurbaşkanımız önderliğinde, kendi silahını yapan bir ülke haline geldik. Kendi teknolojisini üreten ülke konuma geliyoruz. Avrupa bunları gördüğünden engel olmaya çalışıyor. Üst akıl Ülkemizin gelişmemesi adına Fettullah Gülen ve PKK ile paralel çalışıp, 15 Temmuz darbesini yaptılar. Ekonomik kalkınmayı başarmış bir Türkiye; yollar, köprüler, Hızlı Trenler yapınca, üretime yönelince Avrupayı korku saldı..”

 Müslüman ülke istemiyor

Aygün,Dünyayı kurtlar sofrasına benzetiyorum. Elinden maşaları alınan Avrupa, artık direk kendileri hareket ediyorlar. Bu mesele siyaset üstü bir mesele oldu.  Kurtlar sofrasında  gelişmiş ülkeler, gelişmemiş ülkelerin sömürüsüne devam etmek için kendilerine rakip Müslüman bir ülke istemiyorlar. Allah’ın emri gücün varsa kullan diyor. Saddam güçlüydü silahını bile kullanmadı, uçaklarını kaldıramadı. Çünkü kendi üretmediği için kitlediler koca uçaklar çöp oldu. Türkiye gelişmiş ülkeler neznizde korkulan bir ülke, büyüyen bir ülke oldu. Avrupa ve Amerika teknolojik devrimi yaparken insani ve vicdanı duygularını kaybettiler.”

  “Gençler çok daha fazla söz sahibi olacak”

Aygün, referandumda yapılacak değişiklikle gençlerin artık siyasette çok daha fazla söz sahibi olacağını belirterek 18 yaşında seçme hakkı verilen bir gence neden seçilme hakkı verilmesin.İçlerinde nice cevherler çıkar göreceksiniz dedi.Muhalefetin bunları gördüğünü ve neden ben yapamıyorum siz yapıyorsunuz telaşından her şeye hayır diyorlar.

 Geleceğimiz için Evet

Zeki Aygün, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatarak 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasında herkesi evet demeye davet etti. Aygün, “Ülkemizin gelişimi ve Türkiye’nin büyüme yolunda hızlanması için önemli olan bu anayasa çok önemli. Gerçekten ülkesini seven ve çocuklarına güçlü bir ülke ve güçlü bir gelecek bırakmak isteyenler 16 Nisan’da evet demeli. Yeni hükümet sistemi ile yükselişimizi kimse engelleyemeyecek. Bize 30-40 yıldır Türk-Kürt kavgası yaptırmaya çalışanlar emellerine ulaşamadılar ve ulaşamayacaklar” dedi.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  e-gazete
  • DERİNCE EKSPRES | Derince ve Körfez'in Sesi - 22 Ocak 2021 Manşeti
  ARŞİV
  Derince Nöbetçi Eczaneleri