banner383

banner372
06 Haziran 2020 Cumartesi

KORONAVİRÜS TEHLİKESİ YAKINIMIZDA OLABİLİR

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Teknik Destek Programı Kapsamında Bölgenin Turizm, Dijital Dönüşüm ve Tarım Konularında Potansiyelinin Belirlenmesi ve Geliştirilmesine Yönelik Destekler

22 Mayıs 2020 Cuma 22:14
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı
Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerini kapsayan Doğu Marmara bölgesinde yerel ve bölgesel kalkınmayı sağlamak için 2010 yılından bu yana Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından çeşitli destek enstrümanlarıyla faaliyetler yürütülmektedir. Bu enstrümanlardan biri, doğrudan beşeri sermayeyi hedef alan ve bu sayede kurumların hizmet kalitesini artırmayı amaçlayan teknik destek programıdır. Teknik Destek Programı bölgede kar amacı gütmeyen kurumların bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaştıkları ve yerine getiremedikleri çalışmalara destek vermek amacıyla yürütülmektedir.
Bu kapsamda, Doğu Marmara Bölge Planı (2014-2023) ile belirlenen hedef ve stratejiler doğrultusunda bölgenin kurumsal kapasitesini, insan kaynağını, katma değerli üretim ve hizmetlerini, uluslararası alanda işbirliklerini geliştirmeye yönelik faaliyetlere eğitim ve danışmanlık desteği verilmektedir.
Bölgemizde 2010 yılından bu yana 12 adet Teknik Destek Programı yürütülmüş olup, bölgeye yaklaşık 6,3 Milyon TL tutarında kaynak tahsis edilmiştir. Bu kaynak ile, Mart-Nisan 2020 dönemi projeleri de dahil olmak üzere 653 proje desteklenmiş ve şu ana kadar toplam 37.000’den fazla kişiye eğitim verilmiştir.
MARKA 2020 Yılı Teknik Destek Programı ile İnsan Kaynaklarına Yatırıma Devam Ediyor
2020 yılı için bu program kapsamında desteklenecek faaliyetler için 1.500.000 TL tutarında kaynak tahsis edilmiştir. 2020 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Ocak-Şubat dönemi içerisinde başvurusu alınan 32 proje arasında desteklenmeye hak kazanan 11 projenin uygulaması devam etmektedir. Bugün sözleşme töreni gerçekleştirilen Mart-Nisan döneminde ise 9 başvuru alınmış ve 4 proje desteğe hak kazanmıştır. Destek almaya hak kazanan projeler ile kurumlarımızın Dijital Dönüşüm, Ekoturizm, İklim Değişikliği, Tarım, İnovasyon gibi alanlarda bölgenin potansiyelinin ölçülmesi ve değerlendirilmesi ile kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine katkı sağlanacaktır.
 
 
BAŞARILI PROJELER
Sıra Nu.
Referans No
Başvuru Sahibi Adı
Proje Adı
İl
1
TR42/20/TD/0038
GEBZE BÖLGESİ DİJİTAL DÖNÜŞÜM CHECK-UP ÇALIŞMASI
GEBZE TİCARET ODASI
KOCAELİ
2
TR42/20/TD/0039
MADEN DERESİ EKOTURİZM PROJESİNİN HAZIRLANMASI
SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
SAKARYA
3
TR42/20/TD/0040
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN ETKİLERİNİN AZALTILMASI İÇİN GENÇLİK POLİTİKALARININ OLUŞTURULMASI
SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
SAKARYA
4
TR42/20/TD/0041
KARAMÜRSEL DE İŞLENMEYEN TARIM ARAZİSİ KALMASIN
KARAMÜRSEL KAYMAKAMLIĞI
KOCAELİ
  

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  e-gazete
  • DERİNCE EKSPRES | Derince ve Körfez'in Sesi - 05 Haziran 2020 Manşeti
  ARŞİV