banner304

banner299

banner334

banner331
21 Ağustos 2018 Salı

Recep Tayyip Erdoğan bu işin neresinde yer almamı isterse ben oradayım

DERİNCE MECLİSİ’NDE 5 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Derince Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan meclis toplantısında 5 gündem maddesi ele alındı.

04 Ekim 2017 Çarşamba 14:15
 DERİNCE MECLİSİ’NDE 5 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un yönettiği mecliste kâtiplikleri Ayşe Mamat ve Fatma Akarsu yaptı. Meclis toplantısında Görüşülen 4 gündem maddesi oy birliğiyle,1 gündem maddesi de oy çokluğuyla kabul edilip onaylandı.

Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 1.maddesinde; Derince Belediyesi sınırlarında kalan Çınarlı Mahallesi 4009 ada,4,5 ve 6 nolu parsellerin konut alanında yer alması ve söz konusu parsellerin imar yoluna cephesi bulunmadığından imar durumunun düzenlenmesinden dolayı yapılan imar değişikliğiyle parsellerin doğu kısmında imar yolu düzenlenerek parsellerin imar yoluna cephe alması sağlanmasından dolayı yapılan imar değişikliği talebinin Belediye Meclisi’ne havale edilmesi maddesi oylandı.

Görüşülen ikinci madde ise, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kararına uygun olarak hazırlanan uygulama imar planı değişikliğinin Derince Belediyesi ve Kocaeli Belediyesi tarafından onaylanmış olup askıya alınması ve askı tarihinin dolması sonrası verilen itiraz dilekçesinin komisyonca görüşülüp oy çoluğuyla reddedilmesiydi.

Üçüncü maddede ise Rıhtım Caddesinde yol aksının değişmesi sebebiyle ada kenarlarının düzeltildiği maddesi oy birliğiyle kabul edildi. Dördüncü maddede 2018 yılı Bütçe Tasarısı, performans programı ile bütçe tasarısının görüşülerek karara bağlanmak üzere Belediye Meclisi’ne havale edilmesi maddesi yer aldı.

Derince Meclisi’nde görüşülen son gündem maddesi ise sermayesinin %100’ü Derince Belediyesi’ne ait olan Çenesuyu A.Ş’nin ihtiyaçları halinde kamu ve özel bankalardan teminat mektubu kullanabilmesi için meclis kararıyla verilen yetkinin uzatılması maddesi görüşüldü.EVİN BOZKURT

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  e-gazete
  • DERİNCE EKSPRES | Derince ve Körfez'in Sesi - 20 Ağustos 2018 Manşeti
  ARŞİV