20 Ekim 2017 Cuma

Uluslar arası yarışmalarda dereceye girenlere ödül

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası ve ulusal düzeyde yarışma ve projelerde dereceye giren öğrenci ve öğretmenler Vali Hasan Basri Güzeloğlu tarafından ödüllendirildi.

08 Haziran 2017 Perşembe 11:06
Uluslar arası yarışmalarda dereceye girenlere ödül

Akçakoca Toplantı Salonunda düzenlenen ödül törenine;  Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra Vali Yardımcısı Osman Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, dereceye giren öğretmen ve öğrenciler ile veliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in yaptığı konuşmalarında; “ Değerli katılımcılar hepinize hoş geldiniz diyor, sevgi ve saygıyla selamlıyorum. En iyi yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Kocaeli’nde yola çıktığımız ekip liderimiz, değerli Valimizin önderliğinde Kocaeli’nde eğitimi bir yerlere getirmenin çabası içerisinde olduk. Sayın Valimizin ilimizde ilk göreve başladığı andan itibaren önceliği eğitimdi ve bugün sokakta, caddede yani her yerde eğitim konuşulmakta. Şimdi herkes nitelikli insanlardan ve kazanılan sınavlardan bahsediyor fakat nitelikli insan da sadece sınavlarla yetişmiyor. Bunun için bizler sosyal kültürü de çok önemsiyoruz. Kocaeli ili sosyal, kültürel ve proje bakımından en iyi il ve birinci il durumundadır. Burada diyeceğimiz Sosyal ve kültürel faaliyetler çocuklarımızın kişisel gelişimlerinin de tamamlanması açısından onlara proje bakımından da destek veriyoruz. Çocuklarımızın hem öz güvenlerini kazanmalarını hem de iyi bir birey ve vatandaş olarak yetişmeleri konusunda ilk günden beri Sayın Valimizden aldığımız talimatlar doğrultusunda onları bir yerlere getirmeye çalışıyoruz.” diyenİl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, bu başarılarda büyük katkıları olan başta Vali Güzeloğlu olmak üzere, il ve ilçelerimizdeki çalışma arkadaşlarına, öğretmenlere ve velilere teşekkür etti.

 

Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yaptığı konuşmalarında ise; “En büyük varlığımız sevgili gençlerimiz, öğrencilerimiz, onların çok değerli anne ve babaları, değerli çalışma arkadaşlarım Kocaeli Valiliğimizde yine bizler için güç ve güven veren geleceğimize ve gençlerimize dönük başarılarımıza çok önemli bir katkı sağlayan bir törende sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Toplumsal gelişmenin belirleyicisi, taşıyıcısı ve zenginleştiricisi insandır. Toplumsal değişim ve gelişim sürecinin konusu da insandır. Bu noktada şüphesiz ki en değerli ve gerekli yatırımda insana yapılan yatırımdır. Dünyanın değişimini sağlayacak bireyler yetiştirmek; özgüvenli, bilgili, güçlü ve azimli bir gençlik yetiştirmek en temel hedefimizdir. Tüm süreçleri doğru okuyacak, buna katkı koyacak ve zenginlik sunacak bir kişilik ve gençlik yetiştirmektir. Bu büyük devletin, milletin her bir ferdinin her bir gencinin bunu başaracak, gerçekleştirecek irade, azim ve gayrette olduğuna inanıyoruz. Bu noktada Kocaeli’mizde çok gururlandırıcı, geleceğimiz, ülkemiz ve kentimiz adına güç ve güven verici birçok tören ve buluşmaları gerçekleştirdik. Kocaeli, büyükşehirler arasında, Türkiye’nin bütün illeri arasında sınav performansı en önde olan ve her geçen gün çok daha öteye taşıyan, hedefini birinci sırada olmak değil, model bir kent olmak konumunda başarısını ortaya koyan bir büyükşehirdir. Kocaeli’ne yakışanda budur.

ÜÇ YIL ÖNCE BAŞLAYAN ÇALIŞMALARIMIZ, ŞİMDİ ÇOK BÜYÜK BAŞARILARLA TAÇLANIYOR

Kocaeli’nin kabiliyetleri, potansiyeli, sahip olduğu derinlikleri ve dinamikleri ile Kocaeli’yi, Türkiye’yi geleceğe taşıyan, başarının kurumsallaştığı bir büyükşehir olma sorumluluğunu yüklemektedir. Bu azimle 3 yıl önce başlayan çalışmalarımız, hamdolsun çok büyük başarılarla taçlanıyor. Hep dediğimiz gibi her bir çocuk bizim için bir dünyadır, bir değerdir. Başarıyı ilin genelinde, tüm ilçelerde ve her bölgede yaptığımız zaman ancak başarırız. Bu üslupla yola çıkan buna dönük çalışan anlayışımız son TEOG sınavlarında şampiyonları bütün ilçelere dağıtan ve çok açık, net bir şekilde devlet okullarında yoğunlaştıran bir başarıya geldik. Hayatın anlamı içerisinde, şüphesiz sınava endeksli bir zorunluluk olmakla birlikte hayatın bir bütünü; güzellikleri, kültür, sanat, estetik ve sporla bütünleşmiş gerekleri var.  Bireyin mutlu olması, hayata dokunması, hayatı mutlu yaşaması için tüm bu alanlarla buluşması ile mümkün olacaktır. Biz öğrencilerimizin bunlara da dokunmasını istiyoruz. Bu alanlarda olmasını ve iddiasıyla hem bireysel hem Kocaeli olarak kent bütününde bu başarının çoğalmasını istiyoruz. Ne mutlu ki birazdan ödüllendirilecek sevgili gençlerimiz ve öğrencilerimiz gerek Türkiye gerekse dünya çapındaki yarışmalarda sanatın, kültürün, sporun her alanında çok büyük başarılar elde ettiler. Bunu çok önemsiyorum. Her alanda hayatın rengi olan bu konularda ödül alan, ödül almasa da bu yarışmalara katılan bütün sevgili öğrencilerimi ve onların değerli anne ve babalarını yani sizleri tebrik ediyorum. Bu anlayışın güçlenmesini,  öğrencilerimizin her yönüyle gelişmesini sağlayacak bu aktivitelerin çoğalmasını temenni ediyorum. Bugün Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğünde bize emanet edilen 400 bine yakın çocuğumuzun okul öncesinden son sınıfa kadar bu anlamda yetişmesini, yeteneklerinin gelişmesini ve hedeflerinin daha öteye ulaşmasını sağlayacak yoğun bir çaba sergiliyoruz.” diyen Sayın Valimiz, başta bu başarıyı elde eden sevgili öğrencileri ve bu büyük, özel başarıda emeği, katkısı olan herkesi tebrik etti.

Konuşmalarının ardından Uluslararası ve ulusal düzeyde yarışma ve projelerde dereceye giren öğretmen ve öğrencilere Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlutarafından hediyeleri verildi. Dereceye giren iki okula da plaketleri, Vali Yardımcısı Osman Sarı tarafından verildi.

 

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN TÜRKİYE GENELİ YARIŞMA VE PROJELERDE KAZANILAN DERECELER

SNO

ÖĞRENCİ

OKUL

DERECE

YARIŞMA/PROJE

1

ESMA KOTAN

İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Türkiye 1.si

Hazırlık Dil Sınıfı Bulunan Proje İmam Hatip Liseleri Arası "Arapça Münazara Yarışması"

2

RÜMEYSA AYDIN

3

ZEYNEP SUDE GÖKÇE

4

MERVE KARACA

5

ELİF ÖNEL

Darıca Bağlarbaşı Ortaokulu

Türkiye 1.si

UPU (Uluslararası Posta Birliği) 46. Uluslararası "Gençler için Mektup Yazma Yarışması"

6

DOĞA BAŞER

Kocaeli Fen Lisesi

Türkiye 1.si

 Proje Yarışması - "Akıllı Adımlar"

7

MERT ALİ FİDAN

8

UFUKCAN ŞİMŞEK

İzmit Başöğretmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Türkiye 1.si

Dede Korkut Festivali Hikaye Yarışması

9

GÖRKEM AYHAN

İzmit Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Türkiye 1.si

11. Uluslararası "MEB Robot Yarışması"

10

EMRULLAH CÖMERT

11

AYŞEGÜL BAYTUT

İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Türkiye 1.si

Lise Öğrencileri Arası "15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Şehitleri Şiir Yarışması"

12

EFE ÖZBAL

İzmit Bilim ve Sanat Merkezi

Türkiye 1.si

"Türkiye Beyin Olimpiyatı"
( Bilim Sanat Merkezleri Arasında Yapıldı )

13

SERTAN HAKKI İMAMOĞLU

14

ALKIM DENİZ ALTINTAŞ

15

İzzettin ASLAN

İzmit Mehmet Akif Ortaokulu

Türkiye 1.si

"Esere Saygılı, Korsana Karşıyız" Slogan ve Logo Yarışması

16

Kutay Berk AÇIKGÖZ

Derince Çenesuyu İlkokulu

Türkiye 1.si

"Geleceğimi Koruyorum" Projesi Resim Yarışması

17

Halil İbrahim AKBAŞ

Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi

Türkiye 1.si

 Resim Yarışması "Darbeden Demokrasiye : 15 Temmuz"

18

YAMAN YILMAZ

İzmit Bilim ve Sanat Merkezi

Türkiye 1.si

İstanbul Teknik Üniversitesi "Robot Olimpiyatları"

19

Beyzanur KÜN

Derince Mevlana Ortaokulu

Dünya 3.sü

"Çiftlik Yaşantısı" Resim Yarışması
(Japonya)

20

EZGİ SİMGE ERGÜL

İzmit Bilim ve Sanat Merkezi

Dünya 3.sü

"Uluslararası Çocuk Olimpiyatları"
( Endonezya)

21

BATUHAN NURAY

İzmit Bilim ve Sanat Merkezi

Türkiye 2.si

İstanbul Teknik Üniversitesi "Robot Olimpiyatları"

22

YAMAN YILMAZ

İzmit Bilim ve Sanat Merkezi

Türkiye 2.si

Marmara Üniversitesi "Robot Yarışmaları"

23

Nurgül Asuman AKKAYA

Gebze Eşrefbey İlkokulu

Türkiye 2.sü

YEGİTEK "TALES Matematik Yarışması"

24

BATUHAN NURAY

İzmit Bilim ve Sanat Merkezi

Türkiye 3.sü

Marmara Üniversitesi "Robot Yarışmaları"

25

SERVET HAKAN ALTAY

Kocaeli Fen Lisesi

Türkiye 3.sü

"Akdeniz Matematik Olimpiyatları"

26

Ayşe Ilgın IŞIK

Körfez 100.Yıl Atatürk İlkokulu

Türkiye 3.sü

"Suya Dair Herşey" Kompozisyon Yarışması

 

 

 

 

 

NOT : Gri alan ile kapatılan satırlarda ismi olan öğrencilere daha önce ödülleri verilmiştir.

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN TÜRKİYE GENELİ YARIŞMA VE PROJELERDE  DERECE KAZANAN ÖĞRETMENİMİZ

SNO

ÖĞRETMEN

OKUL

DERECE

YARIŞMA/PROJE

1

YUSUF KAYA (ÖĞRETMEN)

Gölcük Değirmendere Hacı Halit Erkut Anadolu Lisesi

Türkiye 3.sü

MEB  EBA (Eğitim Bilişim Ağı)  Kadraj 3. Fotoğraf Yarışması

PLAKET VERİLECEK OKULLAR

sno

OKUL

DERECE

AÇIKLAMA

1

ARSLANBEY FEVZİYE TEZCAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Türkiye'ni En İyi 5 Okulundan Biri

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kapsamında En İyi Uygulamalar Ödülleri

2

KANUNİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Teşvik Ödülü

48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri  Final Yarışması

MİLLİ BİRLİK VE KAHRAMANLIK KONULU KİTAP OKUMA YARIŞMASI İL DERECELERİ

sno

ÖĞRENCİ

DERECE ALAN OKUL

DERECE

AÇIKLAMA

1

HÜMEYRA VURAL

Gölcük Anadolu Lisesi

Kocaeli 1.si

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu "Milli Birlik ve Kahramanlık Konulu Kitap Okuma Yarışması" Kocaeli Dereceleridir

2

MERVE GÜLMEZ

Körfez Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Kocaeli 2.si

3

MELİSA MAMİK

Derince 19 Mayıs Anadolu Lisesi

Kocaeli 3.Sü

 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  e-gazete
  • DERİNCE EKSPRES | Derince ve Körfez'in Sesi - 19 Ekim 2017 Manşeti
  ARŞİV
  banner253