banner372
27 Şubat 2021 Cumartesi

Hülagü duyurdu: KOÜ'de yüz yüze eğitim başlıyor

TED KOCAELİ KOLEJİNDEN EŞSİZ BİR “İNGİLİZCE EĞİTİMİ” BURS PROGRAMI

KOCAELİ’DEKİ DEVLET OKULLARINDA OKUYAN LİSE ÖĞRENCİLERİ İÇİN TED KOCAELİ KOLEJİNDEN EŞSİZ BİR “İNGİLİZCE EĞİTİMİ” BURS PROGRAMI

28 Aralık 2020 Pazartesi 13:13
TED KOCAELİ KOLEJİNDEN EŞSİZ BİR “İNGİLİZCE EĞİTİMİ” BURS PROGRAMI
''Türk Eğitim Derneği'' tarafından 15 Şubat 2021 - 30 Haziran 2022 tarihleri arasında resmî ortaöğretim kurumlarındaki 9. ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik olarak ''ACCESS Sosyal Sorumluluk Projesi İngilizce Mini Burs Programı'' düzenleniyor. Çevrim içi olarak gerçekleştirilecek söz konusu etkinlik Türk Eğitim Derneği ve ABD Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile yapılacak.
 
Kocaeli’de İngilizce öğrenmek veya geliştirmek isteyen başarılı fakat ekonomik olarak dezavantajlı öğrencilere destek olmak için ‘’ACCESS-11 Programı’’ TED Kocaeli Kolejinde başlıyor. TED Kocaeli Koleji bu yıl dünya çapında önemli bir proje olan ACCESS Programının on birincisini TED Kocaeli Koleji ve ABD Ankara Büyükelçiliği İngilizce Eğitim Ataşeliği işbirliği ile gerçekleştirecek.
 
ÜCRETSİZ İNGİLİZCE EĞİTİMİ
Orijinal adı “English ACCESS Microscholarship Program” olan ACCESS Programı, 2004 yılından bu yana dünyada 80’den fazla ülkede İngilizce eğitimi imkânı sunuyor. 13-20 yaş arası, başarılı ancak maddi imkânları kısıtlı gençlere ücretsiz İngilizce eğitimi verilen program, gençlerin gelecekte hedefledikleri eğitim ve iş olanaklarına bir adım daha yaklaşmalarını sağlıyor ve MEB onaylı bir sosyal sorumluluk projesi olarak da öne çıkıyor.
 
ÇELEBİ; GURURUNU YAŞIYORUZ
Kamuoyunu program hakkında bilgilendiren TED Kocaeli Koleji Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Nilgün Çelebi; “Tüm dünyada maddi imkânsızlıklar yüzünden İngilizce eğitimi alamayan başarılı öğrencilere önemli olanaklar sunan ACCESS Projesinin kentimizde de pek çok başarılı öğrenciye faydalar sağlayacağına eminim. Herkese eşit şartlarda ve eşit şekilde eğitim vermeyi ilke edinmiş TED Kocaeli Koleji ailesi olarak daha önce sekizincisini gerçekleştirmiş olduğumuz ACCESS Programının on birincisini de önümüzdeki ders yılında gerçekleştirecek olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.
 
2500 KİŞİYE SERTİFİKA VERİLDİ
Türk Eğitim Derneği proje kapsamında, 2009 yılından beri Türkiye’de ACCESS Programını yürüterek 2500’den fazla öğrencinin ACCESS mezunu olmasını sağladı. 2017-2019 yılları arasında ACCESS-8 Programı kapsamında resmi liselerde öğrenim gören 30 öğrenci TED Kocaeli Kolejinde 360 saatlik İngilizce eğitimini ve programın diğer gerekliliklerini başarı ile tamamladı ve sertifika almaya hak kazandı.
 
ONLINE FORM DOLDURMAYI UNUTMAYIN
Türk Eğitim Derneği tarafından açıklanan bilgilere göre bu yıl; Adana, Afyonkarahisar, Hatay, Kayseri, Kocaeli, Şanlıurfa ve Trabzon’da bulunan resmî okullarda öğrenim gören 9 ve 10. sınıf öğrencileri ACCESS-turkey.org/başvuru adresinde bulunan formu doldurup istenen belgeleri ileterek bu programa başvuru yapabilecekler.
 
Programa başvuru yapan 9 ve 10. sınıf öğrencileri TED Genel Merkezi tarafından seçilecek. Çevrimiçi platformlarda 15 Şubat 2021-30 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılacak olan dersler, alanında deneyimli TED öğretmenleri tarafından verilecek.
 
 
ACCESS 11 PROGRAMI NEDİR?
 
ACCESS-11 Programı üç ana bileşenden oluşmaktadır:
 
1. Okul sonrası dersler
2. Zenginleştirici faaliyetler
3. Sınıf dışı etkinlikler
 
Programın ilk bileşeni olan okul sonrası dersler haftada en az 6 saat olmak üzere toplam 360 saatlik İngilizce eğitimidir. Çevrim içi yapılacak olan dersler, alanında uzman TED Kocaeli Koleji İngilizce öğretmenleri tarafından verilecek ve ders içerikleri Web 2 araçları ile desteklenecektir. Dersler programa katılan öğrencilerin okul derslerinin dışındaki saatlerde planlanacaktır.
 
Programın ikinci bileşeni olan zenginleştirici faaliyetler, 360 saat İngilizce eğitimine ek 32 saat olarak planlanmıştır. Bu faaliyetler Amerikan kültürünü tanıma, kişisel gelişim, toplum hizmeti ve teknoloji becerileri olmak üzere dört ana başlıkta toplanmıştır. Bu faaliyetlerin tamamı İngilizce uygulanır.
 
Programın kapsamı içerisinde; ABD tarihini tanıma, ABD eğitim sistemi hakkında bilgi edinme, özgeçmiş yazma, iş görüşmesine hazırlanma, yaşlı bakım evini ziyaret etme, kitap bağış kampanyası düzenleme, internet ve sosyal medya güvenliğini öğrenme gibi bireysel gelişime destek olan etkinlikler vardır.
 
Son bileşen olan sınıf dışı etkinlikler ise programın sonunda uygulanır. Cumartesi ve pazar günleri olmak üzere iki günü kapsayan toplamda 16 saat süren bir şehir dışı gezi programıdır. Öğrenci ve öğretmenler bu iki gün boyunca yalnızca İngilizce konuşurlar ve tüm etkinlikler İngilizce gerçekleştirilir. Tüm bu aşamaları tamamlayan öğrenciler başarı sertifikası ile ödüllendirilir.
 
KİMLER KATILABİLİR?
 
ACCESS-11 Programı’na katılmak isteyen öğrencilerde aranan nitelikler ise şöyledir:
 
● T.C. vatandaşı olmak
● Resmî ortaöğretim kurumlarının 9. veya 10. sınıfında öğrenim görüyor olmak
● Son öğretim yılına ait yılsonu başarı ortalamasının 85 puan ve üzerinde olması
● Ailenin toplam gelirinin 4500 lira veya daha altında olması
  

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  e-gazete
  • DERİNCE EKSPRES | Derince ve Körfez'in Sesi - 26 Şubat 2021 Manşeti
  ARŞİV
  Derince Nöbetçi Eczaneleri