banner366
25 Mayıs 2019 Cumartesi

SUNAY AKIN’DAN HÜRRİYET’E ÖVGÜ

“MESLEKİ EĞİTİM-SEKTÖR İŞBİRLİĞİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kocaeli Valiliği ile Arslanbey OSB, Kocaeli Lastik Sanayii A.Ş., Uzer Makine ve Kalıp Sanayii A.Ş., Almesan Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında “Mesleki Eğitim-Sektör İşbirliği” Protokolü İmza Töreni, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın İbrahim Er’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

22 Şubat 2019 Cuma 18:07
“MESLEKİ EĞİTİM-SEKTÖR İŞBİRLİĞİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI
Kocaeli Valiliği ile Arslanbey OSB, Kocaeli Lastik Sanayii A.Ş., Uzer Makine ve Kalıp Sanayii A.Ş., Almesan Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında “Mesleki Eğitim-Sektör İşbirliği” Protokolü  İmza Töreni, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın İbrahim Er’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.
İmzalanan Mesleki Eğitim-Sektör İşbirliği Protokolüyle; Kartepe Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kartepe Kamer Öncel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi, işletmenin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirmek, okullarda öğrenim gören öğrencilerin mesleki eğitim ve stajlarını işletmelerde yapmalarını sağlamak, okullardaki alan öğretmenlerini yeni teknolojilerle tanıştırarak işletmeler tarafından bilgilendirilmelerini sağlamak ve işletmelerin imkanları ölçüsünde okulların donatım malzemesi, atölye araç- gereci, vb. ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmaktadır.
Mesleki eğitim- sektör iş birliğinde söz konusu okullardaki öğrenci ve öğretmenler alanları ile ilgili yeni teknik ve yöntemlerle tanıştırılacak, bilgi ve teknoloji paylaşımı yapılacak, öğrencilerin mesleki eğitim/stajları konusunda iş birliği yapılacak, işletmelerin imkanları dahilinde okulların ihtiyaçları karşılanacaktır.
Ayrıca İşletmenin imkanları dahilinde başarılı öğrencilere burs verilecek ve söz konusu okuldan mezun olan öğrencilere istihdamda öncelik verilecektir.
Valilik Makamında gerçekleşen imza törenine; Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın İbrahim Er ve Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Arslanbey OSB Müdürü ve Uzer Makine ve Kalıp Sanayii A.Ş. yönetim kurulu başkanı Bahattin Ertuğ, Almesan Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. yönetim kurulu başkanı Mehmet Öncel katıldı.
Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu konuşmalarında; “ Değerli katılımcılar, Mesleki liselerimizle sanayicilerimiz arasında iş birliği protokolü kapsamında bugünde dört sanayicimizle protokol imza töreni için bir aradayız. Bu protokolümüzü daha da anlamlı kılan Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın İbrahim Er bey de bizimle birlikte bu protokole tanıklık edecek. Ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Kocaeli’nde özellikle sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanların yetiştirilmesi, okullarımızın sanayi ile entegrasyonu ve karşılıklı iş birliği içerisinde ekonomimizin daha iyi bir noktaya taşınması adına yürüttüğümüz çalışmalara bugün dört protokole daha katkıda bulunacağız. Bu anlamda katkı sunan bütün sanayicilerimize çok teşekkür ediyorum. Temel amacımız; ülkemizi, bölgemizi daha iyi bir noktaya taşıyabilecek bir ortamın sağlanmasıdır. Bu yönüyle katkı sunan kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum.” diyen Sayın Valimiz protokolün hayırlı olmasını diledi.
 
Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın İbrahim Er’in yapmış olduğu konuşmalarında ise; “ Bugün burada olmaktan ve Milli Eğitimimiz ile sanayiciler arasındaki bu iş birliği protokolüne şahit olmaktan da son derece mutluyum. Türkiye hedefleri olan bir ülke ve bu hedeflere varabilmenin en kestirme yolu ve olmazsa olmazlarından biri insan gücüne yapacağımız yatırımdır. Bu bağlamda Milli Eğitimin sanayi sektörüyle iş birliği içerisinde olması, sanayilerimizin ihtiyaç duyduğu elemanları yetiştirebilmesine katkı sunabilmesi ve bu bağlamda yapılabilecek iş birliği son derece değerli. Hem sanayicilerimize, hem de emeği geçen herkese bu iş birliği için çok teşekkür ediyorum. Dilerim Kocaelimiz ve ülkemiz için hayırlı sonuçlar doğurur.” diyen Sayın Bakan Yardımcımız emeği geçen herkese teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın İbrahim Er ve protokol üyeleri, hayırlı olsun dilekleriyle “Mesleki Eğitim- Sektör İşbirliği” Protokolünü imzalayarak, günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.
 
 
Haber : Büşra Günaydın
             22.02.2019 

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Ersoy Kandemir 3 ay önce yorumlandı

   mi̇lli̇ eği̇ti̇m müdürünün ve il valisini istifa etmesi dileğiyle.

  e-gazete
  • DERİNCE EKSPRES | Derince ve Körfez'in Sesi - 25 Mayıs 2019 Manşeti
  ARŞİV