banner383

banner372
03 Haziran 2020 Çarşamba

SADECE MHRS RANDEVUSU İLE POLİKLİNİKLER BAŞLIYOR

Mesleki Eğitim-Sektör İşbirliği” Protokolü İmza Töreni, Gerçekleştirildi.

Kocaeli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Magna Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Arasında Gerçekleştirilen “Mesleki Eğitim-Sektör İşbirliği” Protokolü İmza Töreni, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un Katılımlarıyla Gerçekleştirildi.

21 Mart 2019 Perşembe 12:36
Mesleki Eğitim-Sektör İşbirliği” Protokolü İmza Töreni, Gerçekleştirildi.
Kocaeli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Magna Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Arasında Gerçekleştirilen “Mesleki Eğitim-Sektör İşbirliği” Protokolü  İmza Töreni, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un Katılımlarıyla Gerçekleştirildi.
Valilik Makamında gerçekleşen imza törenine;  Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Magna Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Serdar Eren, Magna Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü İlknur Kuru, AR-GE Merkezi Sorumlusu Serhat İncesöz, Mühendislik Lideri Burak Hocaoğlu katıldı.
Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu konuşmalarında; “ Değerli katılımcılar özellikle Kocaeli’de Milli Eğitim ve meslek liselerimizle sanayiyi bir araya getirmek ve onlarla karşılıklı işbirliği yapma arzularımız var. Sanayi kuruluşlarıyla meslek liselerimiz arasında düzenlenen 96. Protokolümüz. Burada iş dünyasını talep ettiği insanları bizim yetiştirmemiz ve ihtiyaç duyulan nitelikte insanları yetiştirerek onların personel ihtiyaçlarını karşılamak, sektörün talepleri doğrultusunda bölümleri açmak ve bu karşılıklı işbirliği içerisinde özellikle öğrencilerimizin, o sektör içerisinde staj yapmalarını sağlamak ve daha sonrasında da sektörün ihtiyaç duyduğu insanların orada çalışmalarına imkan yaratacak bir ortamı ortaya koyabilmektir. Bu anlamda da sizlerle bugün böyle bir protokolü imzalayacağız. Bu protokolün hem milli eğitimimize hem de sanayi kuruluşumuza hayırlı olmasını diliyorum. Bu karşılıklı işbirliğini önümüzdeki süreçte Kocaeli olarak daha da farklı noktalara taşıyarak eğitim ve sanayi işbirliği noktasını daha üst boyutlara getirmiş olacağız. Katkı sunan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diyen Sayın Valimiz, protokolün hayırlı olmasını diledi.
İmzalanan Mesleki Eğitim-Sektör İşbirliği Protokolüyle; Kartepe Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin, eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi, işletmenin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirilmesi, okulda öğrenim gören öğrencilerin mesleki eğitim ve stajlarını işletmede yapmasının sağlanması, okuldaki alan öğretmenlerini yeni teknolojilerle tanıştırarak işletme tarafından bilgilendirilmelerinin sağlanması, işletmenin imkânları ölçüsünde okulun donatım malzemesi, atölye araç- gereci gibi ihtiyaçlarının karşılanması, okulun eğitim ortamlarının geliştirilmesi kapsamında AR-GE çalışmalarının yapılması amaçlanmaktadır.
Kartepe Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrenci ve öğretmenleri alanları ile ilgili yeni teknik ve yöntemlerle tanıştırılacak, bilgi ve teknoloji paylaşımı yapılacak, öğrencilerin mesleki eğitim / stajları konusunda işbirliği yapılacak, işletmenin imkanları dahilinde okulun ihtiyaçları karşılanacak ve okulun eğitim ortamlarının geliştirilmesi kapsamında AR-GE çalışmaları yapılacaktır.
Ayrıca işletmenin imkanları dahilinde başarılı öğrencilere burs verilecek ve söz konusu okuldan mezun olan öğrencilere istihdamda öncelik verilecektir.
Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri, hayırlı olsun dilekleriyle “Mesleki Eğitim- Sektör İşbirliği” Protokolünü imzalayarak, günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.
 
 
Haber : Büşra Günaydın
             20.03.2019
 
  

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  e-gazete
  • DERİNCE EKSPRES | Derince ve Körfez'in Sesi - 03 Haziran 2020 Manşeti
  ARŞİV