banner304

banner299

banner334

banner331
21 Ağustos 2018 Salı

Recep Tayyip Erdoğan bu işin neresinde yer almamı isterse ben oradayım

Derince’de Eğitimin Gelişen Yüzü “ÖZEL ASAF OKULLARI”

Derince’de Eğitimin Gelişen Yüzü “ÖZEL ASAF OKULLARI”

18 Ağustos 2017 Cuma 16:24
 Derince’de Eğitimin Gelişen Yüzü “ÖZEL ASAF OKULLARI”

2008 Yılından itibaren Derince’de eğitim faaliyetini sürdüren kurum 2015-2016 Öğretim yılında Derince’nin ilk ve tek özel okulu olan Özel Asaf Ortaokulu’nu açtı. Özel Asaf Ortaokulu açılışından bugüne gerek Teog başarıları, gerekse sanat ve spor alanındaki Türkiye ve Kocaeli dereceleriyle başarı çıtasının günden güne yükselten kurum yeni açılan Özel Asaf Anaokulu ve Özel Asaf Öğretim Kursu ile yeni öğretim döneminde  öğrenci ve velilerine hizmet vermeye hazırlanıyor.Derince’de Eğitimin Gelişen Yüzü Özel AsafOkullarınin yeni yüzü olan Asaf Anaokulu ve Öğretim kursları hakkında merak edilenleri Genel Müdürü Funda BOZ’ a sorduk.

*Sayın Müdürüm öncelikle yeni okullarınızın hayırlı olmasını dileriz. Asaf Okulları artık yayılıyor. Bu başarıyı neye bağlıyorsunuz?

Teşekkür ederim. Yeni okul ve kursumuzla Derincemize hizmet vermeye devam ediyoruz. İnşallah başarılı bir dönem bizi bekliyor. Biliyorsunuz ki Derince’nin ilk özel okulu olan AsafOrtaokulumuz  iki yıllık kısa sürede Teog da Derincede 2.oldu. Başarımızda belirleyici olan şey Herşeyden önce işini seven deneyimli idari ve öğretmen kadromuz,bunun dışında önemli faktörlerden biri de bize özgü olan DersOkul adı altındaki eğitim sistemimizdir.

*Ortaokuldaki başarınızın yanında bu sene faaliyet gösterecek olan Asaf Öğretim Kursunuzla da çocukların Lise ve Üniversite hazırlık sürecinde iz bırakmaya hazırlanıyorsunuz? Öğretim Kursunuz hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Evet biliyorsunuzki Asaf Okullarının geçmişi dershaneciliğe dayanıyor. Dershanecilik sürecimizde bir çok öğrencimizin Lisede başarı göstermesinde ve Üniversiteye yerleşmesinde payımız büyüktü. Bu başarımızı Öğretim Kursuyla sürdürmek istedik ve kurumumuzu açtık. 12 kişilik kontenjanlara sahip sınıflarımızda Danışmanlık sistemi, Birebir Etütler, Ek ve Tekrar Dersleri, Soru Çözüm Kampları, Sınavlar çerçevesinde oluşturulan eğitim sistemi ile çocuklarımıza iyi bir geleceğin kapılarını açma hedefindeyiz.

* Asaf Okulları Kurs ve Ortaokulun yanısıra kapılarını bu yıl minik öğrencilere açıyor. Asaf Anaokulunda çocuklarım için hedefleriniz neler?

Çocuklarda 3-6 yaş dönemi tüm hayatlarını etkileyecek güce sahip, bizde çocuklarımıza bu dönemi en iyi şekilde yaşatmak istiyoruz. Öncelik hedefimiz onlara bir okuldan ziyade sevgi dolu bir aile ortamı sunmak.

Özel Asaf Anaokulumuzda çocuklarımıza kendilerini ifade etme, başkalarını anlama, kendi ihtiyaçlarını bağımsız olarak giderebilme gibi ilk temel deneyimlerini kazanabilmeleri için zengin bir öğrenme ortamı sağlama amacındayız. Çocuklarımız Trafik kuralları, alışveriş yapma, sıra bekleme, parayı tanıma ve para kullanma, insanlarla sosyal ortamda sohbet etme, nezaket kuralları, gibi günlük yaşamda ihtiyaç duyacağı bir çok sosyal yaşam kurallarının yanında kültürel ve ahlaki gelişimlerine katkı sağlayacak milli ve manevi değerlerini bizimle öğrenecek.

 

*Anaokulunuzda Eğitim sistemi nasıl olacak?

 

Eğitim sistemimizin temeli geleneksel ve milli eğitim anlayışıyla şekillenerek çocukların yaş gruplarının gereği olarak oynayarak öğrenmeleri amacındayız.

Oyun okul öncesi dönem çocuklarının en temel ve doğal öğrenme aracıdır. Çünkü oyun, çocuğun duyduklarını, gördüklerini sınayıp denediği, öğrendiklerini pekiştirdiği bir deney alanıdır. Bu bilinçle eğitim programımızın temelini Yabancı Kuramlar ve Moda olmuş Yaklaşımlar çerçevesinde oluşturulmuş “PLAN” lar değil, çocukluk dönemlerini eğlenerek geçirecekleri  “OYUN” lar oluşturmaktadır. Çocuklarımız okuldaki Günlerini televizyon bilgisayar tablet vs gibi teknolojik eğlenceler yerine geleneksel oyunlarla eğlenerek geçirirler.

Bunun yanında ileriki okul ve so9syal hayatlarının temeli olan bu dönemlerinde milli, manevi, ahlaki ve geleneksel değerlerini de kazanmaları için ailelerle sıkı bir işbirliği oluşturacağız. Tüm kurumlarımızda olduğu gibi Anaokulumuzda da ailenin temel faktör olduğu bilinciyle hareket ediyoruz.

 

*Peki çocukların beslenmesine yönelik yaklaşımınız nasıl olacak?

Özel Asaf Anaokulu olarak gıda konusunda çok hassas bir bakış açısına sahibiz.

 

*Yemeklerimizde organik ürünleri kullanacağız. Tüm ürünlerimizi güvendiğimiz ve doğallığından emin olduğumuz yerlerden alıp kullanmaya özen gösteriyoruz.

Kola,gazoz gibi sakıncalı içeceklerin yanı sıra hazır süt ve meyve suları kullanmayacağız. Bunun yerine Osmanlı şerbeti, ev yapımı komposto ve yine bizim hazırladığımız ıhlamur-portakal gibi meyve çayları ve günlük sıkılmış meyve sularını tercih ediyoruz.                       

*İçerdikleri katkı maddeleri nedeniyle gofret, bisküvi, çikolata gibi yiyecekleri vermiyoruz. Aktiviteler esliğinde çocuklarla mutfakta birlikte ürünler yapacağız ve bunları yaparken 1960 senesindeki genetiği değiştirilmemiş un kullanacağız.                     

*Yemeklerimizde Yüksek Omega6 içeren Ayçiçek yağı ve margarin yerine saf tereyağ ve Halis zeytinyağı kullanacağız. Ayrıca Yemeklerimizde market tuzu değil, titanyumoksit içermeyen kaya tuzlarımız olacak.                       

*Soframızda Fırınlardaki hasta eden ekmekler yerine mayasız lavaşlar ve ekşi mayalı ekmekler bulunacak.                       

*Organik Yaklaşımı sadece beslenmede değil temizlikte de kullanacağız. Tüm temizlik ürünlerimiz ve el sabunlarımız tamamen “Sade Pazar”ın “Yeşilköpük” ürünlerinden oluşacak.

*Beslenme, temizlik, sağlık noktasında hareket noktamız, Dr. Aidin Salih’in “Gerçek Tıp” anlayışıdır.

 

*Görünen o ki Asaf’ta Sağlıklı bir nesil yetişecek. Müdüre Hanım peki son olarak Veliler Asaf Okullarını neden tercih etmeli?

 

Eğitim anlayışımızı oluştururken kendi çocuklarımız için istediğimiz ve planladığımız bir anlayışla hareket ediyoruz. Bu yüzdenAsafta okuyan bütün öğrencilerimize kendi çocuğumuzmuş hassasiyetiyle yaklaşıyoruz. Herşey sevgiyle başlar anlayışıyla başarının tohumlarını atıyoruz. Ebeveynlerin günümüz koşullarında en çok ihtiyaç duydukları şey çocuklarını güvenli bir ortama teslim etmek. Bizde bu ihtiyaca binaen Herşey sevgiyle başlar anlayışıyla başarının tohumlarını atıyoruz. Bizleri yakından tanımak için Velilerimizi okullarımıza bekliyoruz.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  e-gazete
  • DERİNCE EKSPRES | Derince ve Körfez'in Sesi - 20 Ağustos 2018 Manşeti
  ARŞİV