banner351

banner352

banner347
23 Ocak 2019 Çarşamba

DEMOKRATİK VE CENTİLMENCE BİR YARIŞ OLSUN

ÇINARLI MESLEK LİSESİ’NDE BÜYÜK BAŞARI

2017 Teklif çağrısı döneminde Erasmus+ Programı projeleri kapsamında Derince Çınarlı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ,yurtdışından iki ortak ile başvurdukları “2017-1-TR01-KA102-038991 –Geleceğe Uzanan Raylar ” Projesinin kabul edildiği, Ulusal Ajanstarafından ilan edilmiştir.

02 Ekim 2017 Pazartesi 15:46
 ÇINARLI MESLEK LİSESİ’NDE BÜYÜK BAŞARI

Proje kapsamında Raylı Sistemler Teknolojileri Alanında öğrenim gören öğrencilerin,Raylı sistemler alanındaki yenilikleri, bunlarıniş piyasasındaki kullanımlarını vemesleki deneyimlerini Türkiye' de veKocaeli’ndeki işletmelerde kullanmalarınısağlamak için bu alanda derse giren öğretmenler eğitim alacaklardır.

 PROJENİN AB TARAFINDAN FİNANSE EDİLEN BÜTÇESİ 27958 AVRO

Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesitarafından  yürütülecek olan projeEkim ayındabaşlayacak.İtalya ve Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecek olan faaliyetlere toplam 14 yararlanıcı katılacaktır. Hareketlilikler sonrasında öğretmenler AB’de uygulanan eğitim ve öğretim tekniklerini kurumlarında uygulayacak, öğrencilerin bu alanda aldıkları eğitimve kazandıkları mesleki deneyimle iş hayatına daha donanımlı olarak başlayacaklardır.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan yurt dışı hareketlilikleriyle, düzenlenecek eğitim ve seminerler; bu alanda eğitim veren kurumların arasında güçlü bir işbirliği ve deneyim paylaşımı için önemli bir fırsat yaratacak, gelecek yıllarda gerçekleştirilmesi muhtemel proje ortaklıkları açısından ideal bir zemin oluşturacaktır.

OKUL MÜDÜRÜ TOKTAŞ “KOCAELİ’NDE SADECE BİZİM OKULUMUZDA BU BÖLÜM VAR”

Okulları hakkında bilgi veren okul müdürü Süleyman Toktaş “Okulumuz 2013-2014 eğitim öğretim yılında açılmış, yeni bir okuldur.  Proje yapacağımız Raylı Sistemler Teknolojisi Alanı, Kocaeli ilinde sadece kurumumuz bünyesindedir. Ülkemizde ve ilimizde Raylı sistemlerin ulaşımda ve taşımada kullanımı oldukça hızlı bir şekilde gelişmektedir. Okulumuz Raylı Sistemler Teknoloji Alanını bünyesinde bulunduran , bu alanda eğitim veren tek okuldur. Bu alanda mal ve hizmet üreten kuruluşların ilimizde hızla çoğalması, istihdam edilecek personel ihtiyacının artması kurumumuza ayrı bir sorumluluk yüklemektedir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 2016 yılında Tramvay altyapısına başlamış olması, İlimizde hızlı tren altyapısının oluşması, istihdam edilecek kalifiye işgücü ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Oluşan bu ihtiyacın karşılanmasında kurumumuz büyük rol oynayacaktır. İlimizde bu alanda mesleki eğitim veren tek kurum olmamızdan dolayı, eğitim veren personelimizin ve eğitim materyallerinin güncellenmesi ve geliştirilmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Sanayimizin ihtiyaç duyduğu yüksek teknolojiyi uygulayacak ve geliştirecek personel yetiştirmek, yüksek seviyeli teknik eğitim bilgisine sahip eğitmen ve teknik öğretmenlerle mümkündür. Bu proje Raylı Sistemler Teknolojisi Alanı öğretmen ve eğitici personelin mesleki yeterliliklerini arttırmayı amaçlamaktadır. “dedi.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  e-gazete
  • DERİNCE EKSPRES | Derince ve Körfez'in Sesi - 23 Ocak 2019 Manşeti
  ARŞİV