banner405

banner409
27 Ekim 2021 Çarşamba

Aşı Olmamanın Pişmanlığını Bu Sözlerle Paylaştı
banner412

Derince Ekspres 20 Yaşında

28 Şubat 2021, 17:07
Derince Ekspres 20 Yaşında
2001 yılında Derince’nin ilk gazetesi olarak yayın hayatına başlayan Derince Ekspres Gazetesi bu günkü 4 bin 261. sayısıyla 20. yaşını okurlarıyla kutladı. 
 
Yirmi yıllık geçmişiyle her daim toplumu aydınlatmak, halkın doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak, her türlü yeniliği ve değişimi tarafsız bir gözle yansıtmak gibi ilkeleri esas alan Derince Ekspres Gazetesi, siyasi, sosyal ve ahlaki çizgisinden yirmi yıldır sapmadı. 

Tek dayanağı okurlarının desteği olan ve gücünü Derincelilerden alan gazetemiz Derince Ekspres, yirmi yıl boyunca her türlü saldırıya karşı ilkeli, tarafsız ve dik duruşundan asla taviz vermedi, vermeyecek.
 
Derincemiz,1999yılındaasrındepremininyarattığı şok ile boğuşurken bunun yanı sıra2001 yılı Cumhuriyet tarihimizin enbüyük ekonomik krizin yaşandığı veekonomininbatmanoktasınageldiğibirdönemdevarolduk.
 
2001yılıilkbaharında,depreminyaralarınsarılmasıaşamasındaDerince,ilçeolmuştu.Kaymakamlık binası, Emniyet, Milli Eğitim, Vergi Dairesi, Tapu vediğerMüdürlükbirimleriolmasınarağmen görev yapacak eleman ile araç-gereç yoktu. Depremden ağır hasaralmışbankalar,bölükpörçükkonteynerlerde hizmet vermeye çalışıyordu. Noterde yoktu. Gölcük’ten sonra en fazla etkilenen Derince ilçemize düşen deprempaylarının (yardımlarının) başka ilçelereyönlendirilmesiniengelleyecek,bütün bu olanbitenlerigündemetaşıyacakyerelbirgazetedeyoktu.Biz,bubilinçleyolaçıktık.Şuanelinizde bulunan ve 20.yaşınıkutlayan “Daha Güzel Bir DerinceİçinElEle”sloganıyla startverengazetemiz,aynı gayretveazmiyleyayınhayatınadevametmektedir.
 
Buralaranezorluklarlageldik?

Artık,
“DERİNCEEKSPRES”yereldegünügününeçıkan,kendimatbaasındabasılan,ilçemizin resmi ilanlarını yayınlayan Derince’nin tek gazetesidir. 2001 yılındayayınhayatınahaftalıkolarakbaşlayanDerinceEkspresGazetesi,bukentesevdalı kişilerden oluşan yazar ve çizerleriile çok zor koşulları göğüsleyerek, yayın hayatınısürdürmektedir.
 
Yirmi yıllık geçmişiyle her daim toplumu aydınlatmak, halkın doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak, her türlü yeniliği ve değişimi tarafsız bir gözle yansıtmak gibi ilkeleri esas almış, siyasi, sosyal ve ahlaki çizgisinden sapmayan, sıra dışı haberlerle de okura farklı bir habercilik anlayışı yaşatan, yayın hayatı boyunca da sadece “Halkın Gazetesi” olmaya çalışan bir gazete olmuştur. Okurlarının verdiği destekle yayın hayatını sürdüren Derince Ekspres ayrıca dik duruşu, boyun eğmeyen tavrıyla yerel basında bu süre zarfında örnek olmanın mücadelesini verdi. Kendi tesislerinde basılan, istihdam yaratan, gazetecilik mesleği dışında hiçbir işi ve talebi olmayan Derince Ekspres, 20. Yılında da dik duruşuyla Derince’de “Halkın Gazetesi” olmaya ve hiç kimseye boyun eğmeden, Derince’nin çıkarlarını savunmaya, yol göstermeye, projeler önermeye devam edecek.
 
Diğer yandan Derince Ekspres Ailesi olarak evet, bizlerin de önemli sorunları var. Ancak sorunlarımızdan önce sorumluluklarımızın geldiğini bir kez daha hatırlatarak 20. Yaşına basmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Öte yandan halkın sesi olan gazetemizi 20 yıl boyunca elinden düşürmeyen, okuyan ve destekleyen değerli okurlarımıza da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
  

Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  e-gazete
  • DERİNCE EKSPRES | Derince ve Körfez'in Sesi - 28 Ekim 2021 Manşeti
  ARŞİV